10 ważnych książek

by - 13:16


Zrodlo

Zostałam nominowana. Uff. Doczekałam się po raz trzeci. Dotychczas dostało mi się „zrobienie 10 pompek” w konkursie lokalnego fitness klubu (filmik na FB miał być) oraz „ulubieni poeci”. Nominacja to modne słowo w ostatnich dniach. Ktoś tam został nominowany na prezydenta czegoś, ktoś się sam nominował, ktoś uznał, ktoś inny oprotestował. Są też tacy, pokaźne grono, którzy oblewają się lodowatą wodą, choć sami nie wiedzą dlaczego to robią, ale warto mieć filmik na Facebooku. Bycie nominowanym jest trendy. Obśmiewam to wszystko, ale tym razem się zabawię, bo w końcu o książki chodzi i, przyznaję, sama oglądam listy 10 ważnych książek innych osób. Skompletować listę było dość łatwo, choć uciekłam się forteli. Wszystkie pozycje dotyczą różnych okresów mojego życia i każda kojarzy się z jakimś konkretnym przełomem, albo impulsem tak mocnym, że pchnął mnie w nowym życiowym kierunku. Raczej klasyka. Chronologicznie.

ZrodloTove JanssonW dolinie Muminków” i P.L TraversMary Poppins

Melchior WańkowiczZiele na kraterze

Michaił BułhakowMistrz i Małgorzata” i Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i kara"

Edgar Allan Poe - wszytko

Albert CamusDżuma” i Witold Gombrowicz – praktycznie wszystko 

Thomas MannCzarodziejska góra

Zrodlo
Joseph HellerParagraf 22

Milan KunderaNieznośna lekkość bytu

Stephen KingLśnienie

Jeffrey EugenidesIntryga małżeńska
I jak to z łańcuszkiem bywa, kiedyś się rozrywa. Jeszcze standardowe podziękowania dla Kuby L., który książek nie czyta, tylko je pali.

You May Also Like

3 komentarze

  1. Przeczytałaś "Czarodziejską górę"? Szacun

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że tylko wymieniłaś tytuły bez choćby słowa objaśnień. Wielu książek z tej listy nie czytałam, ale np. "Zbrodnia i kara", "Dżuma" czy twórczość Edgara Allana Poe, są rzeczywiście genialne. :)
    Pozdrawiam. :)
    Skrzynka Pełna Książek

    OdpowiedzUsuń

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)