Teksty zostały rzucone odc.12- Dzień Dziecka, sztuka, gile i wino

by - 21:55


Książki, para błękitnych kucyków, kopiasta gałka lodów, prawie wszystkowolnizm i czas spędzony wspólnie. 9.30 telefon od mamy, nazywającej mnie ukochanym synkiem - Dzień Dziecka na odległość. Dobrze, że mamy siebie i wieczne dziecko w środku. 

PATRZ:

Dziecięcy, ekstremalny szacunek dla auta. Ta reklama to rewelacja!
💗


10 artystów, których warto pokazać dzieciom: Przy wsparciu Karoliny ze Spotlight Kids skonstruowałyśmy dla was listę 10 artystów, których prace chciałybyśmy pokazać naszym dzieciom. Na dźwięk ich nazwisk w radiu czy telewizji i na jakąkolwiek wzmiankę o ich wystawie w prasie powinniście od razu zaopatrywać rodzinę w bilety i ruszać na wernisaż. Sprawdźcie to.”  

CZYTAJ:


O tym jak w Szwecji budzi sie w dzieciach milość do książek: “Szwedzka literatura ma wiele do zaoferowania dzieciom; wiedzą o tym nie tylko ci, którzy sami je mają, ale także wszyscy, którzy pamiętają własne dzieciństwo. Pippi Langstrumpf, Bracia Lwie Serce, mieszkańcy Bullerbyn, Pettson i jego kot Findus, Albert Albertsson (wiedzieliście, że w oryginale nazywa się on Alfons Åberg?), Babo, Lalo czy Binta znani są nie tylko małym Szwedom, ale także zyskali sobie fanów w wielu innych częściach świata. Skandynawski klimat sprzyja najwyraźniej literaturze dziecięcej. W tej sytuacji nie powinno pewnie dziwić, że bycie młodym czytelnikiem w Szwecji, a szczególnie w większym mieście takim jak Malmö, to duża przyjemność i to nie tylko ze względu na imponującą tradycję literacką."

 💗

Marcina Wilka książki z dzieciństwa. “Z roku na rok człowiek pamięta mniej. Za chwilę być może w ogóle przestanie pamiętać o tych wszystkich książkach, książeczkach i komiksach, jakie czytał za szczeniaka. Postanowiłem to uporządkować.

MYŚL:

Dziewczyny wiedzą! 


💗

Sztuczne fiołki: krótko i celnie. "Obawiając się hejtu, jaki może spotkać występujące dziś w Sejmie dzieci, przypominamy... / George Grosz (1893-1959) – niemiecki malarz, grafik i karykaturzysta, antynazista."

You May Also Like

0 komentarze

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)