Teksty zostały rzucone odc.6 – strajk kobiet, muzyka staje się ciałem, zarobki fikcyjnych postaci w rozkroku a la Van Damme

by - 22:40Marzec chyba wziął sobie do serca, swój angielski odpowiednik. Rozpoczyna się w rytmie marszów. Dziś jeden w Warszawie, 8-ego kolejne. Kobiety protestują, idąc za islandzkim przykładem. Czy protestowaliby bohaterowie powieści brytyjskich widząc swoje zarobki? Czy Van Damme oburza się, kiedy TEN szpagat uważa się za montaż? Podobno nowe fiszki Polityki skondensują podaż informacji.

POPATRZ

* Jak uchwycić muzykę? Jak zmienić ją w obiekt wizualny? Federico Picci, grafik i pianista, pokazał dźwięki jako delikatnie różowe bańki, pęcherzyki, kule, unoszące się kapryśnie w powietrzu. Coś tak niematerialnego, jak muzyka, wypełnia przestrzeń.
* Van Damme, samoróbka czy podnośnik?CZYTAJ

* Znacie już Fiszki Polityki? To nowa aplikacja na smarfony, wymyślona głównie ze dla pokolenia Z, czytającego inaczej. „(…) przedstawiają artykuły pochodzące z tygodnika oraz inne, specjalnie przygotowywane treści w formie wirtualnych karteczek. Czyli wypełnionych wiedzą fiszek, które łatwo się czyta nawet na małym ekranie telefonu.* Ile mogliby zarobić bohaterowie powieści Dickensa, Bronte, Austen, Moyes i innych? Portal dla poszukujących pracy, Adzuna, przygotował ikonografikę obrazującą te obliczenia, dostosowane do realiów roku 2017.


* 24 października 1975 roku owsianki się same nie zrobiły. Dzieci się sobą nie zajęły. Lekcje w szkołach same się nie poprowadziły, klienci w sklepach i bankach się sami nie obsłużyli, pacjenci w szpitalach się sobą nie zaopiekowali. Obiady też się same w garnkach nie pojawiły. 24 października 1975 roku kobiety na Islandii ogłosiły strajk.O strajku w Islandii  - Wysokie Obcasy.

MYŚL

* Kura to Miriola Dzik, rysowniczka, fotografka. Kura wie jak jest i nie ściemnia. Nie chwyta się skrajności. Nie cukruje.Jutro poniedziałek, łatwo nie będzie…

 

You May Also Like

0 komentarze

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)