Teksty zostały rzucone odc.8 – nawalone koniczynki, moda w literaturze i szwedzka lekcja

by - 20:17


Wiosna stoi w poczekalni. Wczoraj chciała wejść z przytupem pierwszą wiosenną burzą; zbierałyśmy kulki gradu. Bardzo chcę, żeby się zazieleniło, dlatego wrzucam trochę irlandzkiego humoru lingwistycznego. Jest też coś dla miłośników mody w literaturze, dziecięcej ilustracji, Chucka Berry'ego, postprawdy i jednolitej ceny książki.

PATRZ

Tydzień w kolorze Szmaragdowej Wyspy. Dzień Świętego Patryka to idealny moment, żeby podłapać 41 irlandzkich wyrażeń na określenienie trzeźwego. Mój ulubiony „funny-packed”. Wykon Jamie Dornan (wersja z brodą, najlepsza).

Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł i inni. Bohaterowie sesji "Wysokich Obcasów"czytają najlepsze fragmenty literatury o modzie. W czym tkwi żydowskość torebki? Kim jest bikiniarz? Dlaczego w Warszawie wszyscy ubierają się na szaro?
Wpis o Magdzie Brol obiecuję sobei już od dawna. Jestem wielką miłośniczką jej talentu, kreski i wspaniałych barw. Jeśli jeszcze jej nie znacie, musicie szybko nagrobić. To świeżość świeżosci dziecięciej ilustracji! CZYTAJ

John Lennon mówił, że gdyby trzeba było inaczej nazwać Rock and Rolla, nazywałby się Chuck Berry. Wczoraj pożeganaliśmy legendarny "krok kaczki". Polecam tekst Rolling Stone'a o 20 piosenkach, którymi Berry dokonał rewolucji w muzyce.


Drugi numer kwartalnika "Przekroju" pojawi się jutro, w poniedziałek 20 marca. Przeczytamy wywiad z socjologiem brytyjskim Anthonym Giddensem i prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, historię filantropki Barbary Piaseckiej-Johnson oraz publikowaną po raz pierwszy korespondencję Rolanda Topora i Agnieszki Osieckiej.
Hakierka wymienia 11 rzeczy, których nie warto dać sobie wmowić. "To zabrzmi biblijnie, ale jesteś, kurwa cudem. Masz bilet do wykorzystania na średnio jakieś kilkadziesiąt lat życia. Jesteś zajebista i nikt Ci nie będzie mówil, że cycki masz nierówne czy nos krzywy. Albo cipkę w poprzek. To wyjątkowość, która czyni Cię lepszą. Zepnij poślady i pamiętaj o tym."

MYŚL


Dzieci w Szwecji będą uczyć się zarówno programowania, jak i odróżniania fałszywych informacji od prawdziwych. I to już od pierwszej klasy podstawówki. Uczniowie będą dowiadywać się, jak odróżniać wiarygodne i godne zaufaniaźródła informacji od niewiarygodnych. Szwecja w sumie blisko, może przejdzie na nas, jakimś potopem oświecenia. 


Dzika Banda o jednolitej cenie książki. Pytanie zatem zasadnicze brzmi – co spowoduje jednolita cena książki? Jeśli sprawi, że wydawcy obniżą ceny książek do tych nieuwzględniających wpisany rabat – rewelacja. Książki zatem powinny kosztować o jakieś 25/30 procent mniej. Na logikę. Ale logika nie zda tu egzaminu. Skoro ktoś kupował za więcej, znaczy że kupować będzie dalej. Najistotniejsze jest jednak to, czego ustawa nie reguluje – czyli zamordystyczne kwoty pobieranie przez dystrybucję. Jeśli tu nic się nie zmieni, ustawa, choćby nie wiadomo jak wspaniała – niewiele da.

You May Also Like

0 komentarze

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)