Kwiecień: Groucho Marx, muzyczna książka i łyk zielonej herbaty

by - 21:34


Jak mawiał Groucho Marx, czas pędzi jak strzała, a muszki owocówki lubią banany, czyli oficjalnie dobiliśmy do stacji WIOSNA, masowo rzucając się na witaminę D. Jedni uczcili ten moment rujnując delikatność w Chochołowskiej niczym hordy Hunów. Ja zrezygnowałam i triumfuje; w spokoju zaplanowałam kilka niezbędnych w kwietniu zakupów.

🎕

Od polskiego morza wieje ponownie przyjemny wiatr, niesie on tekst i muzykę. „Zapomniany walcAnne Enright, (Wydawnictwo Michała Alenowicza) dostępny już za 3 dni. Akcja powieści rozgrywa się w czasie irlandzkiego boomu ekonomicznego. Gina Moynihan, główna bohaterka i narratorka powieści, przedstawia czytelnikom fascynującą historię pożądania i zdrady… Czy o zdradzie małżeńskiej można jeszcze napisać oryginalną, świeżą książkę?Jørn Lier Horst „Kluczowy świadek” (Wydawnictwo Smak Słowa) Historia prawdziwa. Preben Pramm leży martwy od tygodnia. Jest nagi, związany, a na jego ciele widać ślady wyszukanych tortur. Dom jest wywrócony do góry nogami, ale nie wygląda na to, żeby zabójcy znaleźli to, czego szukali. Pramm nie miał krewnych, przyjaciół i najwidoczniej żadnego kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Jaka była tajemnica Pramma? Czemu musiał umrzeć w tak brutalny sposób?Księga herbaty” Kakuzō Okakura, Wydawnictwo Karakter … Wydana po raz pierwszy w 1906 roku, do dziś zachwyca niezwykłym stylem, a jednocześnie ujmuje prostotą. Książka o historii i znaczeniu picia herbaty, wszystko w oparach filozofii, religii, estetyki Wschodu.Szepty kamieni. Opowieść o opustoszałej Islandii” Berenika Lenard, Piotr Mikołajczak, Wydawnictwo Znak … Autorzy prowadzą bloga icestrory.pl, gdzie opowiadają historie o opuszczonych miejscach. „Opowieści drugiego dna, ukryte za ścianami rozsypujących się budynków, gorzkich prawd i islandii, która choć „opuszczona” nie jest, ciągle jest samotną wyspą na oceanie, skrywającą wiele tajemnic.”


Opowieści tajemnicze i szalone” Edgar Allan Poe, Nasza Księgarnia … Solidna dawka niesamowitości, makabry oraz szaleństwa. Tajemniczy i przerażający świat w czterech historiach: „Czarny kot”, „Maska czerwonej śmierci”, „Żaboskoczek i upadek”, „Dom Usherów”. Piękne rysunki Grisa Grimly'ego.


You May Also Like

1 komentarze

  1. Ja czekam na książkę Kluczowy świadek. Mam nadzieję że będzie mi się podobała tak jak inne książki Horsta :)

    OdpowiedzUsuń

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)