Krecia P. usłyszała kiedyś, żeby " nie przechodzić obojętnie obok żadnej pokusy, bo może się ona już drugi raz nie pojawić &...

#PatrzCzytajMyśl odc.9 o sikaniu przez obrączkę, książkach w bunkrze i winnych ubraniach


Krecia P. usłyszała kiedyś, żeby "nie przechodzić obojętnie obok żadnej pokusy, bo może się ona już drugi raz nie pojawić". Dlatego poczytajcie dziś między innymi o książkowych pokusach polityków we Francji (szczególnie przed wyborami), kusicielskich ubiorach rzekomo prowadzących do gwałtów, niebezpiecznej rybce zwodzącej kolorami, o sposobach na problemy z erekcją i bardzo powabnej zniżce w e-księgarni.


PATRZ


Łacińskie erectio znaczy wznoszenie, a Hipokrates twierdził, że wzwód powodowany jest napływem powietrza w prącie. No, cóż, ziemia też kiedyś była płaska … Jak powstaje erekcja u mężczyzny, co może ją zaburzać i jak historycznie radzono sobie z takim problemem? Dlaczego próbowano wszczepiać mężczyznom fragmenty małpich jąder? Czy to wynik klątwy? Co ma do tego oddawanie moczu przez obrączkę żony? O tym Polimaty.


🎕

Buty Georgii O'Keeffe. Zachwyciłam się po prostu.


24 kwietnia premiera książki Dawn Tripp "Georgia. Powieść o Georgii O'Keefe", Wydawnictwo Rebis
CZYTAJ

"Francuskie wybory już tuż tuż. Z jedenaściorga kandydatów biorących udział w wyścigu do fotela prezydenckiego aż dziewięcioro popełniło przynajmniej jedną książkę lub było jej tematem właśnie przy okazji wyborów." O tym dlaczego i co z tego wynika u Eweliny na Cocteau & Co.

🎕

Od pomysłu do książki. Jaką drogę przechodzi pisarz? George Saunders dla Guardiana o poprawkach, szkicach, przeglądach, czytaniu i systemie problemów.

🎕

Meiacanthus atrodorsalis jest jadowitą rybką zamieszkującą wody Oceanu Spokojnego. Pewien nieustraszony zoolog, George Losey, chcąc poznać skład jej jadu wstrzykiwał go sobie i myszom. Dopiero teraz badaczom udało się ustalić, że tak naprawdę Losey dawkował sobie i gryzoniom heroinkę ... Więcej w Polityce.


🎕

Książkowy dyskont AROS obchodzi szóste urodziny i do 11 kwietnia dopieszcza Was dodatkowym rabatem (7%). Kod: 6urodziny.


🎕

Krzysztof Jędrzejak fotografii uczył się sam. Tematem jego prac jest wybrzeże Bałtyku i społeczność zimnolubnych surferów. Lubię podglądać.MYŚL

27 marca na Spitsbergenie otwarto Światowe Archiwum Arktyczne – Bibliotekę Końca Świata, która ma ochronić m.in. najcenniejsze dzieła literatury przed wyginięciem. Swoje zbiory mogą przekazać wszystkie kraje, a tej chwili zmagazynowano tam utwory z Norwegii, Brazylii i Meksyku. Czy Polska powinna wysłać tam „Pana Tadeusza”?🎕
Pokaz "GuiltyClothes" miał zaprezentować najbardziej szokującą, wyzywającą, erotyczną i niepokorną kolekcję, jaką kiedykolwiek stworzono. Okazał się częścią kampanii społecznej, której celem jest rozprawienie się ze stereotypem zakładającym, że kobiety, które padły ofiarą przemocy seksualnej, prowokowały swoim wyzywającym strojem.0 komentarze: