Teksty zostały rzucone odc.9 o sikaniu przez obrączkę, książkach w bunkrze i winnych ubraniach

by - 18:41


Krecia P. usłyszała kiedyś, żeby "nie przechodzić obojętnie obok żadnej pokusy, bo może się ona już drugi raz nie pojawić". Dlatego poczytajcie dziś między innymi o książkowych pokusach polityków we Francji (szczególnie przed wyborami), kusicielskich ubiorach rzekomo prowadzących do gwałtów, niebezpiecznej rybce zwodzącej kolorami, o sposobach na problemy z erekcją i bardzo powabnej zniżce w e-księgarni.


PATRZ


Łacińskie erectio znaczy wznoszenie, a Hipokrates twierdził, że wzwód powodowany jest napływem powietrza w prącie. No, cóż, ziemia też kiedyś była płaska … Jak powstaje erekcja u mężczyzny, co może ją zaburzać i jak historycznie radzono sobie z takim problemem? Dlaczego próbowano wszczepiać mężczyznom fragmenty małpich jąder? Czy to wynik klątwy? Co ma do tego oddawanie moczu przez obrączkę żony? O tym Polimaty.


🎕

Buty Georgii O'Keeffe. Zachwyciłam się po prostu.


24 kwietnia premiera książki Dawn Tripp "Georgia. Powieść o Georgii O'Keefe", Wydawnictwo Rebis
CZYTAJ

"Francuskie wybory już tuż tuż. Z jedenaściorga kandydatów biorących udział w wyścigu do fotela prezydenckiego aż dziewięcioro popełniło przynajmniej jedną książkę lub było jej tematem właśnie przy okazji wyborów." O tym dlaczego i co z tego wynika u Eweliny na Cocteau & Co.

🎕

Od pomysłu do książki. Jaką drogę przechodzi pisarz? George Saunders dla Guardiana o poprawkach, szkicach, przeglądach, czytaniu i systemie problemów.

🎕

Meiacanthus atrodorsalis jest jadowitą rybką zamieszkującą wody Oceanu Spokojnego. Pewien nieustraszony zoolog, George Losey, chcąc poznać skład jej jadu wstrzykiwał go sobie i myszom. Dopiero teraz badaczom udało się ustalić, że tak naprawdę Losey dawkował sobie i gryzoniom heroinkę ... Więcej w Polityce.


🎕

Książkowy dyskont AROS obchodzi szóste urodziny i do 11 kwietnia dopieszcza Was dodatkowym rabatem (7%). Kod: 6urodziny.


🎕

Krzysztof Jędrzejak fotografii uczył się sam. Tematem jego prac jest wybrzeże Bałtyku i społeczność zimnolubnych surferów. Lubię podglądać.MYŚL

27 marca na Spitsbergenie otwarto Światowe Archiwum Arktyczne – Bibliotekę Końca Świata, która ma ochronić m.in. najcenniejsze dzieła literatury przed wyginięciem. Swoje zbiory mogą przekazać wszystkie kraje, a tej chwili zmagazynowano tam utwory z Norwegii, Brazylii i Meksyku. Czy Polska powinna wysłać tam „Pana Tadeusza”?🎕
Pokaz "GuiltyClothes" miał zaprezentować najbardziej szokującą, wyzywającą, erotyczną i niepokorną kolekcję, jaką kiedykolwiek stworzono. Okazał się częścią kampanii społecznej, której celem jest rozprawienie się ze stereotypem zakładającym, że kobiety, które padły ofiarą przemocy seksualnej, prowokowały swoim wyzywającym strojem.You May Also Like

0 komentarze

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)