Teksty zostały rzucone odc.11 - śląskie czytanie, sushi w bucie, Motyle na Sri Lance

by - 21:53


Słońce już się nie wstydzi, a bez zaczyna intensywniej pachnieć. Gołe nogi mi się wreszcie przytrafiły, krem z 50 grubo obsmarował twarz. Niby chcę tego słońca, ale się blokuję. Cała ja! Dziś miałam ogromny apetyt na kluski śląskie z modrą kapustą. Tak, wiosna idzie i bieg jałowy mi się tak fajnie wrzuca. Zatem trochę kulinarnie (Azja i Śląsk), o książkach w promocji i w rzeźbie, i o pięknych facetach, a Motyle o wyspie. Miłego!


PATRZ


Zapomnijcie o klasycznym sushi. Szef kuchni Yuijia Hu transformuje kawałki ryby, wodorostów, ryżu w ...buty. Shoe-shi. O ile wygląda to ciekawie i prawdopodobnie smakuje wybornie, spotkało się z krytyką, że względu na ilość marnowanego dla tej formy sztuki, jedzenia. Sushi na talerz, adidasy na stopy!


🌞

Letnie podpowiedzi dla tych, którzy wciąż się wahają. Polecam fotorelację Wędrownych Motyli z Sri Lanki.

🌞

Guy Laramée, artysta mieszkający w Montrealu rzeźbi w książkach, głównie słownikach i encyklopediach. Wycina metoda piaskowania, a następnie używa farb olejnych, atramentu, suchych pasteli i pszczelego wosku.

CZYTAJ

5 najlepszych współczesnych publikacji o Śląsku. „Doniedawna ciężko było dostać dobrze napisany i wydany przewodnik, reportaż lub album o Śląsku. W ostatnich latach pojawiło się jednak parę wydawnictw, które powinni znać wszyscy entuzjaści tego regionu - pisze Michał Kubieniec z Geszeft Concept Store dla magazynu F5.”

🌞
Kasia Gandor i lekcja wychowania do życia w rodzinie. Fakty o pigułce antykoncepcyjnej. Brać czy nie? "

🌞

Biedronka i Lidl znowu rzucają książki urządzając łączony Dzień Dziecka i Dzień Matki. Sklep z owadem zaproponuje między innymi nowego Nesbø, Olgę Tokarczuk, kilku Mrozów, a opcja niemiecka JadłonomięMarty Dymek, „LampionyBondy oraz „Sztukę kochaniaWisłockiej. Warto tez zajrzeć do koszy z książkami dla dzieci, można upolować „Ulicę Czereśniową”, „Mam oko na litery”, „Botanicum”, „Pszczoły” i „Mapy”. 

Lidl między innymi:

Biedra między innymi:


MYŚL

Dla Mad Mikkelsen, Tak jak potrafię docenić męską urodę i obiektywnie rozumiem, dlaczego komuś podoba się George Clooney, Brad Pitt czy któreś z szeregu obecnych bożyszczy nastolatek, tak mnie samej podoba się naprawdę niewielu mężczyzn. Podoba, w sensie szybszego bicia serca, nie samego tylko doceniania twarzy tak jak docenia się porządny obraz w muzeum.  tym temacie odznaczam się zblazowaniem Pana Darcy’ego i większość pięknej męskiej populacji wydaje mi się tolerable; but not handsome enough to tempt me.Riennahera o najpiękniejszych mężczyznach świata (jej zdaniem).
You May Also Like

0 komentarze

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)