Teksty zostały rzucone odc.5 - Sypiemy brokatem na grzechy, Oscary i kreskówki

by - 19:31

Podobno „gwiezdny pył to konfetti, brokat i bąbelki szampana.” Dzisiejszej nocy zatem gwiezdny pył spadnie na Hollywood. Ta noc będzie należała do filmu, a może do dywanów w kolorze "cayenne" (produkcji American Turf and Carpet), błyszczących toalet, póz i mów. Czy zobaczymy polityczne manifesty? Czy faworyci zwyciężą? Ma być metalicznie i z połyskiem. A z grzesznego L.A. niedaleko już do Krakowa i jego podziemi. Czy wpadnie tam rozochocona Hello Kitty?

PATRZ

W Krakowie, w kamiennicy numer 23 (Kromerowskiej) od wieków wszystko krążyło wokół seksu. Żony kupców, zaniedbywane przez mężów, wprowadzały tu w tajniki miłości cielesnej studentów z pobliskiej bursy. Po przejściu w posiadanie włoskich rodów, tetnił w niej seksualny temperamentem. Był też generał de Foullon ze swoją wielką „szpadą”. Chcecie usłyszec/obejrzeć więcej? Od 14 lutego 2017 do 31 maja odbywa się w Krakowie wystawa „50twarzy seksu”. Jak zapowiadają ulotki obejrzymy historię erotyzmu od czasów Kleopatry do „50 twarzy Greya”, z uwzględnieniem życia erotycznego starego Krakowa. Wystawa tworzy okazję do przyjrzenia się erotyce i sztuki miłosnej od Kamasutry do najnowszych gadżetów elektronicznych.” 

👄

Dziś Oscary. Trzymam kciuki za … „Kubo i dwie struny”. W jednej z recenzji (nie pamiętam, której) czytałam, że to idealna bajka na produkcję niemą. Zgadzam się. Pięknie wykonana animacja poklatkowa, która już zachwyciła mnie w „Koralinie i tajemniczych drzwiach”. ANIPULP napisał „(…) właśnie odwaga najlepiej charakteryzuje chyba "Kubo i dwie struny". Zarówno jeśli chodzi o sposób przedstawiania bezkompromisowej treści - świat inspirowany feudalną Japonią, mistyczny (mitologia, folklor) i naturalistyczny zarazem (obrazy cierpienia, umierania), a także formę - wykonane ręcznie kukiełki.” LINK.


👄

Kolejna odsłona animacji, Oscarów i żartu. Twórcy „Zwierzogrodu”, Byron Howard oraz Rich Moore (podobno faworyci), sparodiowali plakaty filmów uczestniczących w tegorocznym konkursie. Co na to Jake Gyllenhaal?

http://www.dnaindia.com

http://www.dnaindia.com

http://www.dnaindia.com

http://www.dnaindia.com

http://www.dnaindia.com

http://www.dnaindia.comCZYTAJ

Polityczno-kulturalne zapasy w naszym kraju trwają, a w ramach oscarowego wpisu Zwierz popkulturalny szuka odpowiedzi na pytanie „Czy ludzie rozrywki powinni wypowiadać się na tematy polityczne?”


MYŚL
Ogród rozkoszy ziemskich” to trzyczęściowy obraz Hieronima Bosha przedstawiając upadek i zwycięstwo grzechu. Studio Smack stworzyło współczesną, animowaną interpretację tego obrazu. Konsumpcjonizm, egoizm, eskapizm, seks, próżność, dekadencja - metafora współczesnego człowieka -samotnika cyfrowej rzeczywistości. Wąż szukający penisa, napalona Hello Kitty, bezgłowy kurczak KFC, nad wszytkim góruje falliczna fontanna. _______________________________________________________________
foto/Ryan McGuire via Gratisography.com

You May Also Like

1 komentarze

  1. Kurczę, fantastycznie się Ciebie czyta. Lubię taką lekkość i grę słowem. A popkulturę - wielbię. Ciekawe czy na scenie pojawi się po raz trzeci Lady Gaga. Jakieś plotki słyszałem.

    http://brewilokwencja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Navigation-Menus (Do Not Edit Here!)